Genel Müdürümüz

Dr. İzzet ALAGÖZ

EÜAŞ Genel Müdürü

EÜAŞ, yüklendiği sorumluluğun ve ülkemizin dev hedeflere doğru ilerlerken ne denli önemli vazifeleri yerine getirdiğinin bilinci içerisinde ve milli hedeflerimize kavuşma kararlılığında bugüne kadar gösterdiği performansı ve hiz​​​​met çıtasını daha yukarılara çıkartacaktır. Bugü​nden sonra da ülkemize hizmet etme noktasında hep birlikte samimiyet ve inançla hareket edeceğimize, verimliliği ile, toplam kalite anlayışı ile, sağlıklı ve güvenli iş ortamıyla, teknik ve ticari altyapısı ile örnek bir şirket kültürü oluşturacağımıza inanıyorum.

Bu vesile ile siz değerli çalışma arkadaşlarımı selamlıyor, hepinize mutlu bir çalışma hayatı diliyorum.​

Dr. İzzet ALAGÖZ

ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans, Del Tech Community College (ABD)'de master of business administration, Mustafa Kemal Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği yüksek lisans ve Ege Üniversitesi, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri doktora çalışmalarını tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi'nde 5 yıl Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli endüstriyel tesislerin montaj, devreye alma ve işletme-bakım hizmetlerinde bulundu. Endüstriyel otomasyon, PLC, DCS sistemleri geliştirme ve uygulama projeleri gerçekleştirdi.

Yurtiçinde ve yurtdışında General Electric, ABT Enerji, Initec Enerji, Emerson Electric gibi kuruluşlarda üst düzey görevler üstlendi.  3850 MW elektrik santrali montaj ve devreye alma, 4400 MW santral DCS sitemleri kurulum ve rehabilitasyon çalışmaları projelerini yönetti. Elektrik santralleri, su arıtma tesisleri, ilaç fabrikaları ve çeşitli endüstriyel otomasyon uygulamalarının yer aldığı özel sektör kuruluşlarında Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2017 yılından bu yana Dünya Enerji Konseyi Türk Ulusal Komitesi Genel Sekreteri ve MÜSİAD Enerji Sektör Kurulu Başkanı olarak görevini yapıyor. Türkçe dışında İngilizce, Arapça ve Almanca bilmektedir. 3 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ

Genel Müdürümüze Yazın

Gizlilik Politikası

Bu sayfa November 23, 2019 7:42 AM tarihinde güncellendi

Elektrik Üretim Anonim Şirketi

İletişim

Merkez Kampüs
Mustafa Kemal Mah.
Dumlupınar Bulvarı 7. Km.
No: 166 Çankaya / ANKARA P.K.: 06510
Tel No: +90 (312) 295 50 00

Ek Bina
Nasuh Akar Mh. Türkocağı Cad. No:2/KLMN
Blok Çankaya / ANKARA Posta Kodu: 06520

KEP: euas@hs01.kep.tr
basinhalk@euas.gov.tr

Vergi Dairesi: Ankara Kurumlar Vergi Dairesi
Vergi Numarası: 331 023 60 46

Bize Yazın

Gizlilik Politikası

Bizi Takip Edin

Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimizden haberdar olmak için EÜAŞ Facebook sayfasını beğenebilir, EÜAŞ Twitter hesabını takip edebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

CimerTürkiyeEnerji Bakanlığı

Tailored by KET Kolektif

Altın Örümcek