Oturum Aç
17.7.2019 -


Genel Müdürümüz Dr. İzzet ALAGÖZ Ermenek ve Gezende HES İşletme Müdürlüklerine teknik ziyaret gerçekleştirdi. 

İlk olarak ortalama 230 bin kişinin günlük elektrik ihtiyacını karşılayan Karaman'ın en büyük elektrik tesisi Ermenek HES  (2 x 151,2 MW) ve ona bağlı Erik HES (2 x 3,24)'in santral sahası ve kumanda odasında incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz, santrallerin etkin ve verimli çalışması hususuna yönelik öneri ve talimatlarda bulundu. Santral çalışanlarıyla bir araya gelerek santral ve çalışma koşulları hakkında değerlendirmelerde bulunan Dr. İzzet ALAGÖZ, bu tip santrallerin kendini geliştirmek isteyen mühendisler için müthiş bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Daha sonra Gezende HES'i ziyaret eden Genel Müdürümüz, santralin genel durumu ve devam eden rehabilitasyon çalışmalarını inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.

Santral Kumanda Odasında teknik ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda personelin önerilerini dinleyen Genel Müdürümüz, çalışanlarımızın bilgi seviyelerini yukarı taşımak ve akademik kariyerlerini geliştirmeleri için her türlü desteğin verileceğini ifade etti.​

EYS200519.png