Oturum Aç
12.7.2019 -


​​​​​

Şanlı tarihi muhteşem zaferlerle dolu olan bu necip Milletin bir kez daha büyük bir destan yazdığı gündür 15 Temmuz. 7 bin yıllık geçmişi olan kadim bir devlet ve milletin kurşuna, tanka ve uçağa karşı yürüyen aziz evlatlarının genlerindeki binlerce yıllık ruhla hareket ettiği gündür.  15 Temmuz'da bütün dünya, çoktandır şahit olmadığı, yalnızca kitaplarda okunan veya masal sandığı bir destansı kahramanlığa tanıklık etmiştir.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy' unda dediği gibi bu milletin iman dolu göğsü ve serhaddi karşısında hainler bir gecede hezimete uğratılmış, yerle bir edilmiştir. Bu millet bir kez daha büyük bir destan yazmıştır. Bu destan 15 Temmuz destanıdır. Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti'nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz dikenlerin bir yaz günü gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç, yaşlı, kadın, erkek milyonların el birliği ile hep birlikte bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize yüce ALLAH' tan rahmet diliyorum. Vatan için şehit oldular. Onlar bu vatan toprağına ve kalplere gömüldüler. Tarihin şerefli sayfalarına adlarını yazdırarak ölümsüzleştiler. Milletimizin tekrar buna benzer bir olayı yaşamaması için niyazda bulunuyorum.​

EYS200519.png