Oturum Aç
20.3.2019 -


​Şirketimiz, santrallarında modern çağın gereklerine uygun bir Bakım Yönetim Sistemi anlayışı ile işletmelerde kullanılan makine, ekipman ve sistemlerin verimli ve sorunsuz bir biçimde çalışmasını sağlayan, insan kaynaklarını etkin kullanan, plansız duruşların ve arızaların en aza indirilmesini sağlayan, emre amadeliği ve güvenilirliği en üst seviyede tutan, kestirimci bakım temelli bakım yapabilen bir kuruluş olmayı hedeflemektedir.

Bu doğrultuda Bakım Yönetimi Daire Başkanlığının öncelikli hedefi Şirketimizin sahip olduğu tüm elektrik üretim tesislerinde önleyici bakım ilkeleri kapsamında ortak bir bakım yaklaşımı ve takibini sağlamaktır.

Ermenek HES de 02.01.2018 tarihinde Bilgisayar destekli bakım faaliyetlerine başlandı. BYS programının devreye alınmasından sonra koruyucu bakım temelli ekipman bazlı bakım moduna geçildi.

BYS yazılımının kullanıma girmesinin 1.yılı nedeniyle 14 Mart 2019 tarihinde Ermenek HES İşletme Müdürlüğü personeli ile İşletme Müdürlüğünde bir değerlendirme toplantısı yapıldı. İşletme Müdürü tarafından Ermenek HES hakkında bilgilerin verildiği toplantıda Başkanlığın yapılanması, müdürlük faaliyetleri, projeleri ve Ermenek HES Bakım Yönetimi Sistemi ile ilgili yapılan bakım faaliyetleri hakkında görüşmeler yapıldı. BYS yazılımının daha etkin kullanımı ve geliştirilmesine yönelik karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. ​

EYS200519.png