Oturum Aç
8.10.2018 -


​​​03/10/2018 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Dr. İzzet ALAGÖZ atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcımız Abdullah TANCAN'ın katılımıyla Genel Müdürlüğümüz makamında devir teslim töreni düzenlendi. Bakan Yardımcımız törende yaptığı konuşmasında; EÜAŞ'ın ülkemiz için çok önemli bir kurum olduğunu belirterek, altı aylık kritik bir süreçte başarılı bir şekilde EÜAŞ Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Mücahit ALKAN'a hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Ülkemiz için hayırlı olması temennisiyle görevi devralan Dr. İzzet ALAGÖZ'e muvaffakiyet dileyerek, kendisinin EÜAŞ'ı daha iyi noktalara taşıyacağına olan inancını dile getirdi.

Görevi devreden Mücahit ALKAN ise, herşeyden önce bir geçiş süreci yaşadıklarını ve bu dönemi iyi bir şekilde yönetmeye çalıştıklarını ifade ederek, Genel Müdürümüz Dr. İzzet ALAGÖZ'ü yeni görevinden dolayı tebrik edip başarılar diledi.

EÜAŞ'ın ülkemizin en güzide kurumlarından biri olduğunu belirterek devir teslim törenindeki konuşmasına başlayan Genel Müdürümüz Dr. İzzet ALAGÖZ,  heyecanlı, ümitli ve çalışmak için azimli olduğunu ifade etti. Bu göreve layık görülmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek, ekip olarak çok çalışıp ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek istediklerini sözlerine ekledi.

EYS200519.png