Oturum Aç
27.9.2018 -


​​​​​​​​

EÜAŞ "Yönetim Çalışan Buluşmaları" programının ilk toplantısı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı personeli ile Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü kampüsünde bulunan Hamdi Toker toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, Genel Müdür Yardımcımız Yılmaz ÇİĞDEM, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Yücel KARTAL, Destek Hizmetleri ve aynı zamanda İş Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanı Şahin ARAT'ın  yanı sıra İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Ramazan BOZKURT'da katıldı.​

Toplantıda konuşan Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, çalışanlarla yapılan istişare toplantılarının önemini vurgulayarak "Bu toplantılar neden önemli, üst yönetim yukarıda kararlar alıyor, planlamalar yapıyor ama alt taraftaki çalışanlardan haberi olmuyor. Çalışanların da yöneticilerden haberi olmuyor.  Bir bakıyorsunuz yöneticilerin idealindeki yapıyla çalışanların kafalarındaki yapı birbirine tamamen ters. Yönetim kadrosu ile çalışanlar arasında iletişimi sağlamak için 2 tane Çalıştay programı gerçekleştirdik. Ayrıca bir önceki Genel Müdürümüz Nevzat ŞATIROĞLU döneminde başlayan 'Çalışan Öneri Sistemi' ile de çalışanlarımızın her türlü görüş ve önerisini üst yönetimi aktarma şansı sağladık.

KAFAMIZDAKİ KİRİŞ VE KOLONLARI KIRMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ

Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizi aktaran Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, "Yaşadığımız süreç tesadüfi bir süreç değil. Türkiye'nin gelişmesini önlemek isteyen çevreler var. Bizim yaşadığımız bu zor dönemleri atlatabilmemizin tek yolu çok çalışmamız. Dünya artık çok farklı şeyleri konuşuyor. Biz de artık eski memur anlayışlarını bir kenara bırakıp, kafamızdaki kirişleri kolonları kırmakla yükümlüyüz. Geleceği düşünerek ona yönelik adımlar atmamız gerekli." diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KURUMU HALİNE GELDİK

"TETAŞ ile birleşme sonrası Türkiye'nin en büyük kurumu haline geldik" diyen Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, "Artık EÜAŞ'nin tedarik sorumluluğu var. Ayrıca Bakanlığımız tarafından bize kömür santralleri ile ilgili de ayrı bir misyon yüklendi. Özelleştirme idaresi devri öncesi işlemler tarafımızca yapılmakta. Var olan kömür sahalarının özelleştirme işlemleri de tamamlandığında elektrik kurulu gücümüze de büyük katkı sağlanmış olacak." şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan ve geçtiğimiz hafta Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan Yücel KARTAL ise; "Yönetim Çalışan Buluşmaları" Toplantılarının ilkinin Başkanlığıyla yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. YÜCEL KARTAL;  "Bizden önceki yöneticilerin bıraktığı daha ileri noktalara götürmeye çalışacağız" dedi. TETAŞ ile birleşme konusuna değinen Kartal, EÜAŞ'ın artık elektrik tedariğinde de güvenli bir liman haline geldiğini söyledi.   

Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN toplantıya katılan Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı çalışanlarının görüş, öneri ve taleplerini dinleyip istişarelerde bulundu. Yönetim Çalışan Buluşmaları programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

EYS200519.png