Oturum Aç
30.8.2018 -


​Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferi olan Başkomutan Meydan Muharebesinin 96'ncı yıldönümü. Bu zaferle tarihe gömülmek istenen milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuş ve uçurumun kenarından dönerek 1071 Malazgirt’te bu topraklara vurduğu mührü tüm dünyaya yeniden göstermiştir. 

​26 Ağustos 1071'deki Malazgirt zaferi, Anadolu topraklarının vatan kılınmasını da beraberinde getirmiştir. Milletimiz iman ve aşkla vatan eylediği bu topraklardan aldığı güç ve bereketle yeni fetihler ve muzafferiyetler kazanmış, tarihin en büyük başarılarına imza atarak bugün bile erişilemeyen bir medeniyet hareketini asırlarca sürdürme başarısını göstermiştir. Nesilden nesile devam ettirdiği adalet mücadelesinin ardından yorgun düşen devletimiz Kurtuluş Savaşı'yla vatanına çullanmak isteyenlere tıpkı Malazgirt’te verdiği gibi bir ders daha vermiştir. 
 
Büyük Taarruzla, Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran yol açılmış ve ardından kurduğumuz Cumhuriyetle istiklalimiz ve istikbalimiz teminat altına alınmıştır.
Milletimizin yüksek değerleri ve büyük hedefleri yakın tarihimizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminde 249 vatan evladımızın şehit edilip gazi meclisimizin bombalanmasıyla sekteye uğratılmaya çalışılmış ama milletimizin top yekün karşı duruşu ile hainler amaçlarına ulaşamamıştır. Bütün engelleme ve tuzaklara rağmen milli hedef ve amaçlarımız unutulmamış devlet ve milletimiz tek vücut olarak istikametine yeniden kavuşmuştur.  

Malazgirt’ten Başkomutan Meydan Muharebesine milletimizin bekası ve medeniyetimizin devamlılığı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan gösterdiği inanç, azim ve kararlılıkla bu topraklardaki varlığımızı perçinleyen tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet ve sıhhat diliyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle milletimizin Zafer Haftasını canı gönülden kutluyorum.