Oturum Aç
20.8.2018 -


Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği, milli ve dini ortak değerlerimizin canlandığı bir Kurban Bayramı'na daha milletçe ulaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Bilindiği üzere bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşertildiği özel günlerdir. Öyle ki gerek dünya gerekse ülkemizde yaşanan son gelişmeler huzur ve sükûnet arayan Müslümanları bayramların birleştirici sıcaklığında bir araya getirmektedir. Aile ve toplum olmanın ayrıcalığını bizlere yaşatan bu günlerin kıymetini bilerek idrak etmek bizleri hem dünyada hem de ahirette mutlu kılacaktır. Yine şefkat ve merhamet duygularının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde millet olarak bütün kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakmalı, sevgi atmosferini hâkim kılarak kardeşçe kucaklaşmalıyız. Üzerinde yaşadığımız bu güzel memleketin en büyük sinerji kaynağı şüphesiz kültürel zenginliğimiz ve manevi değerlerimizin bize kazandırdığı dayanışma ruhudur. 15 Temmuzda olduğu gibi bugünde milli birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan ve bu sefer de ekonomik saldırılar düzenleyen hainler ve onların işbirlikçilerine karşı aynı duruşumuzu sergilemek zorundayız. Aynı zamanda bu saldırılara karşı verilecek en güzel cevapta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın söylediği gibi "işimize dört elle sarılmak, daha çok üretmek ve daha çok ihraç etmek" ile olacaktır.  Bizlerin de EÜAŞ ailesi olarak bu sürece katkısı Milli Enerji ve Maden Politikası doğrultusunda çalışmalarımızı bundan sonra daha da hızlı bir şekilde sürdürmeye devam etmek olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.