Oturum Aç
13.8.2018 -


​​​​​​​​​​​

Enerjide bağımsız Türkiye hedefine yönelik geçen yıl başlatılan değişim ve dönüşüm süreci kapsamında, Şirketimizde yapısal ve operasyonel iyileştirme ve geliştirmelerle ilgili istişarelerin ve bilgilendirmelerin yapıldığı "2. EÜAŞ İşletmeler Buluşması" gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar'da düzenlenen programa; bir önceki Genel Müdürümüz, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Nevzat ŞATIROĞLU, Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ile İşletme ve Teknik Şube Müdürlerimiz katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih DÖNMEZ'in, Enerji sektöründe faaliyet gösteren kurumların verimlilik ve etkinliklerini artıracak bu tür çalışmalarının gelişimi sürdürebilmek açısından çok önemli olduğunu, ayrıca bu iyileştirme çalışmalarından dolayı EÜAŞ ailesini tebrik ettiğini belirttiği mesajının okunması ile programımız başladı.

Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN yaptığı açılış konuşmasında; davetimizi kabul ederek programımıza katılan AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Nevzat ŞATIROĞLU'na teşekkürlerini ileterek konuşmasına başladı. Devamında; Şirketimiz hakkında genel bilgilendirme, 2107-2018 yılında yaptıklarımız, 2018 yılı hedeflerimiz ve temel yaklaşımlar içerikli dört ana başlıktan oluşan bir sunum ile konuşmasına devam eden Genel Müdürümüz, elektrik üretiminde rekorların kırıldığı bir yılı geride bıraktıklarını ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde başlatılan Milli Enerji ve Maden Politikası doğrultusunda çalışmalarımızın tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN,  bu bağlamda EÜAŞ olarak devam eden yatırımlarımıza ve önemli projelerimize değindi. Özellikle enerji sektöründe dışa bağımlılığın azaltılması ve yerli enerji kaynaklarımızın değerlendirilmesi adına linyit sahalarımızın yatırıma açılmasının önemli olduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz, sahip olduğumuz santrallerin üretimindeki verimliliğin arttırılması adına da yapılan santral rehabilitasyonlarından bahsetti. Arz güvenliğine olumlu faydaları açısından yüzer santral ve treyler santral gibi yeni tür santral yatırımlarımızdan ve kaynak çeşitliliği bakımından iki ayrı sahada devam eden nükleer santral projelerimizden bilgiler veren Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, Milli Enerji ve Maden Politikası doğrultusunda hayata geçilecek bu proje ve yatırımların ülkemizin uluslararası enerji ticaretinde konumunu güçlendireceğini ve rekabetçi bir enerji sistemine ulaştıracağını ifade etti.  TETAŞ'ın EÜAŞ bünyesine dâhil edilmesiyle birlikte enerji piyasalarındaki alış ve satış işlemlerinin yürütülmesi hususlarının da artık Şirketimizin görev alanına girdiğini belirten Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN, faaliyet alanlarımızın genişlediğini ve sorumluluklarımızın arttığını söyledi.

Ardından selamlama için kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Nevzat ŞATIROĞLU konuşmasında; öncelikle kendisini programa davet eden Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN'a teşekkürlerini iletirken EÜAŞ ailesi ile birlikte tekrar bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu paylaştı. EÜAŞ'ın enerji sektöründeki en büyük kuruluş olma özelliğini sürdürdüğünü söyleyen Nevzat ŞATIROĞLU, kendi Genel Müdürlüğü döneminde öncelikli olarak sahip olunan santrallerin işletme ve bakımına yönelik projelerin yanı sıra yeni linyit sahalarının yatırıma açılmasına yönelik rezerv, fizibilite ve etüt çalışmalarına yürütüldüğün ifade etti. EÜAŞ' ı yakından takip etmeye devam ettiğini belirten ŞATIROĞLU, Mücahit ALKAN'ın liderliğindeki kıymetli EÜAŞ çalışanlarının gayretli ve özverili çalışmalarıyla Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında geliştirilen stratejik hedeflerin gerçekleştireceğine olan inancının tam olduğunu söyledi. Düzenlenen bu Çalıştay programının, gerek Ülkemize gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza gerekse EÜAŞ' a hayırlı olmasını dileklerini aktaran Nevzat ŞATIROĞLU emeği geçen başta Mücahit ALKAN olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamladı.

Şirketimizdeki dönüşüm süreciyle alakalı yapılan sunumların ardından oluşturulan 11 çalışma grubuyla Şirketimizle ilgili çeşitli ara başlıklar altında fırsatlar, tehditler, kuvvetli yönler ve zayıf yönler konularında tanımlama ve çözüm çalışmaları yapıldı. Her grubun karar alma ve çalışma süreçlerini tamamlanmasının ardından grupların inceleme ve değerlendirme sonuçları grup sözcülerince tüm katılımcılarla paylaşıldı.  

Çalıştay sonunda Genel Müdürümüz katılımcıların yoğun ve etkili çalışmaları sonucunda etkin analiz ve sentezler yaptığını ifade ederek emeği geçen ve katkı veren herkese bir kez daha teşekkürlerini iletti. Çalıştay programı aile fotoğrafının ardından sona erdi.