Oturum Aç
15.7.2018 -


​​

Bugün Türk Milletinin hain çetelere karşı koyduğu o özel günün ikinci yıl dönümü. İki yıl önce bugün genç, yaşlı, kadın erkek bütün bir millet topyekun sokaklara döküldü; namluların, tüfeklerin, tankların, kurşunların karşısına çıktı ve devletini hainlere yem etmedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasına kast eden hainler şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanca duruşu ve direnişi karşısında ezilmişlerdir. Nesillerdir şüheda kanıyla sulanmış bu aziz topraklar 15 Temmuz gecesi 251 şehidi daha bağrına bastı. 15 Temmuz şehitlerimiz hiç unutulmayacaktır. Yüce Türk milletinin evlatları iki yıl önce bugün canlarını milli birliğimizi ve  demokrasimizi korumak gayesiyle verdiler. Kahraman milletimiz gelecekte istikbaline ve istiklaline kast etme hayalinde olanlara yine aynı direnç ve kararlılıkla gereken dersi verecektir. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçirilmiş böylece daha icracı ve etkin bir yönetim tarzına geçilmiştir.  Devletimiz, milletimizin büyük desteğiyle 2023 hedeflerine daha emin adımlarla ilerlemektedir. Bu yeni dönemde EÜAŞ olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızca hassasiyetle ve titizlikle uygulanan Milli Enerji ve Maden Politikası doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ulusal hedeflerin gerçekleşmesi için üzerimize düşen vazifeyi gururla ve azimle yapmanın gayreti içerisinde olacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize cenabı Hak'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.​

EYS200519.png