Oturum Aç
14.6.2018 -


​​​​​Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN’ın katılımıyla birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirerek perçinlediğimiz iftar programlarına Alparslan 1  Hes ‘ te düzenlenen  program ile devam edildi.

Söz konusu programa, Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN’ ın yanı sıra Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şahin ARAT,  İşçi ve Memur Sendikalarının temsilcileri ile İşletme Müdürlüğü yönetici ve çalışanları katıldı.

Ramazan ayı boyunca merkez ve taşra teşkilatımız arasında iletişimi ve paylaşımı arttırmak, personelimize moral ve motivasyon kazandırmak için düzenlenen iftar programlarının sonuncusunu ülkemizin doğası ve kültürel tarihi ile önemli şehirleri arasında yer alan Muş’ta gerçekleştirdiklerini söyleyerek konuşmasına başlayanEÜAŞ Genel Müdürü Mücahit ALKAN,  insan odaklı, çalışan odaklı bir yönetim anlayışıyla yola çıktıklarını belirterek, iftar programlarına katılarak ve olumlu geri dönüşlerde bulunarak bu süreçte EÜAŞ ailesinin birlik ve beraberliğine destek olan herkese bir kez daha teşekkürlerini iletti. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ve Sn. Bakanımız Dr. Berat ALBAYRAK'ın öncülüğünde enerji sektöründe çok önemli bir süreçten geçtiklerini söyleyen Genel Müdürümüz, Milli Enerji ve Maden Politikası doğrultusunda uzun zamandır yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini belirtti. Bu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladıklarını aktaranGenel Müdürümüz, Sn. Bakanımızın'da açıkladığı üzere, 2017 yılında ülkemizin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 51'lik diliminin yerli ve milli enerji olarak üretildiğini söyleyerek, hidrolik santrallerde yaşanan su problemine rağmen yakalanan bu başarının, hep birlikte gece gündüz demeden gerçekleştirilen titiz çalışmaların bir sonucu olduğunun altını çizdi. Özellikle 90'lı ve 2000'li yılların başında enerji üretiminde yüzde 70 dışa bağımlı bir ülke olduğumuz düşünüldüğünde, şimdi gelinen noktanın ne kadar önemli olduğunun önemine vurgu yaptı. Şirketimizin ülkemize çok önemli faydalar sağlayacak bu başarıda önemli bir payı olduğunu söyleyen Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN bu faydanın daha da iyi bir şekilde sürdürülebilir olacağına inancının tam olduğunu ifade etti. Özellikle Afşin-Elbistan santrallerimizde 2018 yılının ilk 5 ayında üretilen enerjinin, 2017 yılının ilk altı ayında üretilen enerjinin neredeyse 3 katı olmasının, bunun açık bir göstergesi olduğunu belirtti. İftar programına katılarak şereflendiren herkese teşekkür eden Genel Müdürümüz, başta EÜAŞ ailesi olmak üzere yüzde tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını canı gönülden kutladığını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Alparslan 1 Hes’te düzenlenen iftar programı Genel Müdürümüz Mücahit ALKAN ile hatıra fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.​