Oturum Aç
1.7.2019

Başkanlığımız tarafından 26 – 27 Haziran 2019 tarihlerinde Yeni Kampüs Hamdi Toker Toplantı Salonunda, 116 personelin katılımı ile "İşaret Dili Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.

                T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim, Rehabilitasyon ve Sosyal Hayata Katılım Daire Başkanı Sayın Elçin TENTERİZ ile yaptığımız görüşme sonucunda normal iş ve işleyiş içerisinde bir personelin hangi birimlerle iletişimde olacağı, işitme engelli personel/ misafir içinde  aynı iletişimde olacağı düşünülerek karşılaşılabilecek her türlü konuda işaret dilinin gerekli olduğu anlatılmış bu doğrultuda "Temel İşaret Dili Eğitimi" talebimiz kendilerince uygun görülmüştür.

                Eğitim programımız EYS ve Eğitim Daire Başkanı Vekili Sayın Yasin ILGAZ'ın açılış konuşması ile başlamış, alanında yer edinmiş Uzman Odyolog ve İşaret Dili Tercümanı Oya TANYERİ  tarafından 2 gün süreli olarak verilmiştir. İşaret Dili Alfabesi, tanışma, misafir karşılama, selamlaşma, günlük diyaloglar uygulamalı olarak anlatılmış interaktif bir iletişim sağlanmıştır. (tidsozluk.net)

                Katılımcıların memnuniyetini ve beğenisi kazanmış olarak eğitimi sonlandıran Uzman Odyolog Sayın Oya TANYERİ'ne katılımlarından dolayı Başkanlığımız tarafından bir teşekkür belgesi takdim edilmiştir. Bu eğitimin uygulanmasında emeği geçen Daire Başkanı Sayın Elçin TENTERİZ'e teşekkürlerimizi sunarız.​


<< >>
EYS200519.png