Oturum Aç

​​​mucahit_alkan.JPG

GENEL MÜDÜR (V)

Mücahit ALKAN

     1975 Konya/Ereğli doğumlu olan Alkan, ilk, orta, lise ve üniversite eğitimini Bursa'da tamamladı. 1998 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

     1998-2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan İGDAŞ'da görev yaptı. Ardından 2004-2014 yılları arasında özel sektörde çalışmaya başlayan Alkan, sırasıyla BURSAGAZ,  Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş (AGDAŞ) ve Başkent Doğalgaz A.Ş'de Müşteri Hizmetleri departmanlarında yönetici ve müdür pozisyonunda görev yaptı.

      2014 yerel seçimlerinin ardından Bursa Yıldırım Belediyesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti. Profesyonel kariyeri boyunca EFQM Mükemmellik Modeli, Kurumsal Kimlik Yönetimi, İnsan Kaynakları Çalışmaları, Bütünleşik Pazarlama Faaliyetleri ve SAP/ERP Uygulamaları ile Finansal Yönetim konularında önemli projeler yürüten Mücahit Alkan aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldı.

      22.03.2017 tarihinde Elektrik Üretim A.Ş.'de İdari ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına, 27.04.2018 tarihli ve 1004 sayılı Bakanlık Olur’u ile de EÜAŞ Genel Müdür Vekili olarak atanan Mücahit Alkan,  evli ve dört çocuk babasıdır.